صفحه اصلي > صفحات پوسته جدید > امور دانشجویی > وام دانشجویی 
وام دانشجویی

سقف مجاز دريافت  وام دانشجویی

با توجه به اندک بودن ميزان اعتبار وام شهريه دانشجويي ، اولويت دریافت وام با کساني است که تا کنون از تسهيلات صندوق رفاه دانشجویان استفاده ننموده و دارای سقف مجاز تحصیل میباشند  .

 قابل توجه دانشجویان محترم : وام دانشجویی دارای 4% کارمزد میباشد و نحوه محاسبه آن از زمان دریافت وام تا ثبت تاریخ  پایان تحصیل می باشد.

تذکر 1-بر اساس مجموعه قوانین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، دانشجویانی که از وام ازدواج یا ضروری استفاده نموده اند نمی توانند از وام شهریه دانشجویی استفاده نمایند.  

شرایط عمومی دریافت وام شهریه

1-داشتن حداقل 12 واحد درسی در نیمسال موردتقاضابرای مقطع کارشناسی .

2- داشتن حداقل 8 واحد درسی در نیمسال موردتقاضابرای مقطع کارشناسی ارشد.

3- داشتن حداقل 6 واحد درسی در نیمسال مورد تقاضا برای مقطع دکتری 

قابل توجه متقاضيان وام شهريه (کارشناسي ارشد و دکتری)

 جهت تکمیل پرونده  وام شهريه دانشجويي ،تسويه حساب مالي مقطع قبلی به همراه  تصویر مدرک مقطع قبلی الزامی مي باشد.

تذکر ویژه :دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مدارک خود را پس از تکمیل و تایید واحد های اخذ شده در نیمسال جاری توسط مدیر مربوطه  به اداره فرهنگی و دانشجویی واقع در میدان جهاد - خیابان امام زاده سید علی - خیابان شهدای پست - مرکز شماره 1 دانشگاه آقای عباسی تحویل نمایند و از مراجعه به پیام نور مرکز قم سایت پردیسان اکیدا خودداری نمایند .تلفن تماس 37179109 و 37179108

قابل توجه دانشجويان مهمان متقاضي وام شهريه دانشجويي صندوق رفاه

فقط به دانشجویان انتقالی و مهمان دائم امکان پرداخت وام در مرکز قم می باشد و امکان ثبت وام برای میهمانان ترمی وجود ندارد .

نکته مهم: چون شهريه تحصيلي اين دسته از دانشجويان  مي بايست به حساب شهريه دانشگاه مبدا واريز گردد و دسترسي به اطلاعات تحصيلي دانشجويان فوق الذکر از طريق سايت قم امکان پذير نميباشد. ثبت وام شهريه صندوق رفاه براي دانشجويان مهمان عادی مقدور نمي باشد.

دانشجوی گرامی:

1-  مهلت بازپرداخت وام صندوق رفاه برای دانشجویان انصرافی، اخراجی و یا ترک تحصیل و یا دانش آموختگانی که از تاریخ فراغت از تحصیلشان بیش از 9 ماه گذشته است بلافاصله پس از روشن شدن وضعیت دانشجو توسط مدیریت آموزش دانشگاه به صورت یکجا و با احتساب 4% کارمزد وام از زمان دریافت طی یک فیش کلی که فقط تا پایان وقت اداری همان روز قابل پرداخت می باشد میسر می گردد.

2-  بازپرداخت وام برای دانشجویان فارغ التحصیل پس از روشن شدن وضعیت و اعلام تاریخ فراغت از تحصیل توسط مدیریت آموزش دانشگاه به دو صورت امکان پذیر می باشد:

         1- اقساط (تذکر مهم )از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو بیش از 9 ماه نگذشته باشد.      2- نقدی

الف) بازپرداخت اقساط: ابتدا 10% از مبلغ کل وام به صورت نقدی توسط فیش صادر شده به مهلت 48 ساعت پرداخت و الباقی بدهی به صورت اقساط 60 ماهه قابل پرداخت میباشد .

ب) بازپرداخت نقدی: به صورت فیش یکجا، به مبلغ کل بدهی  با مهلت پرداخت 48 ساعت امکان پذیر می باشد.

تذکر مهم: در صورت عدم رعایت موارد فوق وعدم  پرداخت به موقع، صدور تسویه حساب  و یا دفترچه اقساط از طریق دانشگاه امکان پذیر نمی باشد؛ و کلیه عواقب به عهده دانشجو می باشد.  

 قابل توجه دانشجویان ترم آخر دانشگاه

 آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد که در مقطع تحصیلی قبلی (کاردانی و کارشناسی) وام دانشجویی دریافت نموده و دفترچه اقساط را تحویل نگرفته­ اند، جهت انجام مراحل دانش آموختگی مقطع فعلی می­بایست بدهی گذشته را یکجا پرداخت و برگه تسویه حساب با تأیید دانشگاه قبلی را ارائه نمایند.

لازم به ذکر است دفترچه اقساط وام فقط برای دانشجویانی که هر دو مقطع تحصیلی آنها دانشگاه پیام نور می­باشد به صورت کلی صادر می­گردد.

 قابل توجه کلیه دانشجویان گرامی دانشگاه متقاضی تسهیلات اقساطی صندوق رفاه دانشجویان:

به اطلاع می رساند دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی فقط در صورت داشتن سنوات مجاز تحصیل می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند و همچنین فقط در صورت اتمام سنوات مجاز تحصیل میتوانند از باز پرداخت وام به صورت اقساطی بهره مند گردند. 

تقاضاي وام شهريه در نيمسال دوم سال تحصيلي (99-98)

زمان درخواست وام شهریه دانشجویی از بعد از امتحانات پایان ترم دانشگاه شروع و پایان زمان ثبت نام متعاقبا اعلام خواهد شد.

همانگونه که قبلادر کانال خبر آنلاین دانشگاه اطلاع رسانی شد بر اساس بخشنامه ارسالی از سوی صندوق رفاه دانشجویان متقاضی وام دانشجویی صندوق رفاه  می بایست درخواست وام شهریه خود را از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه به آدرس http://bp.swf.ir ورود فاز 2 برای دانشجویانی که تقاضای مجدد دارند و تشکیل پرونده برای دانشجویانی که از این نیمسال متقاضی وام می باشند ثبت نمایند.

 تذکر مهم: با توجه به عدم تخصیص اعتبار وام ازطرف صندوق رفاه دانشجویان تکمیل فرم ثبت نام هیچ گونه تعهدی برای دانشگاه مبنی بر اعطای وام ایجاد نخواهد کرد . 

تذکر1: آندسته از دانشجوياني که براي نيمسال دوم سال تحصيلي( 99-98) تقاضای مجدد وام شهريه دانشجويي صندوق رفاه را دارند فقط از طریق پورتال درخواست وام را ثبت نموده و نیازی به مراجعه دانشگاه نمی باشد.

تذکر2: آندسته از دانشجوياني که متقاضي وام شهريه دانشجويي از نيمسال دوم سال تحصيلي(99-98)مي‌باشند و تاکنون پرونده وام دانشجويي تشکيل نداده‌اند، ابتدا از طریق پورتال دانشجویی تشکیل پرونده داده ، تقاضای وام خود را ثبت نمایند و فرم های شماره (فرم 1/8 و فرم 3 ) را دریافت وبه همراه مدارک ذيل و تایید معدل و واحد از طرف کارشناس آموزش تا تاریخ فوق الذکر به امور دانشجويي دانشگاه تحويل نمايند

نکته :بدیهی است تحویل مدارک وام شهریه  به صورت ناقص ،از طریق نمابر ،پست پیشتاز و یا خارج از زمان یاد شده  امکان پذیر نبوده و کلیه عواقب به عهده دانشجو می باشد .

شماره تماس امور دانشجویی مرکز :32142152 و 32142151

  مدارک موردنياز جهت تشکيل پرونده وام شهريه دانشجويي صندوق رفاه دانشجويان

1- تصوير تمام صفحات شناسنامه

2- تصوير کارت ملي (پشت و رو)

3- تصوير کارت دانشجويي تمديددار

4- فرم تعهدنامه محضري _ لازم به ذکر است عنوان شغلی متعهد و ضامن،شماره ملی،آدرس پستی به همراه پلاک میبایست در سند تعهد ذکر شود .(اطلاعیه مورخ 19/1/92)

5- تصویر مدرک کارشناسی ،کاشناسی ارشد و رسید تسویه حساب وام  (قابل توجه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری) 

6- پرینت انتخاب واحد در نیمسال جاری

 

 مدارک ضامن

1- تصوير آخرين حکم کارگزيني

2-تصوير کارت ملي ضامن (پشت و رو)

نکات قابل توجه در رابطه با شرايط ضامن

الف- ضامن مي‌بايست عضو رسمي يا پيماني ادارات دولتي باشد.

ب- کارکنان رسمي و پيماني نيروهاي مسلح با داشتن گواهي عضويت از يگان خدمتي وتصوير فيش حقوقي. 

 با عنایت به عدم تخصیص اعتبار وام شهریه دانشجویی از طرف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  به اطلاع کلیه متقاضیان می رساند، میزان بهره مندی دانشجویان دانشگاه پیام نور استان قم و توابع از وام شهریه دانشجویی پس ازاعلام اعتبار نهایی از طرف سازمان مشخص می گردد.

 لازم به ذکر است آن دسته از متقاضیان وام دانشجویی که  شهریه خود را کامل واریز نموده اند  وام دریافتی به صورت بستانکاری ثبت و در نیمسال بعدی  اعمال میگردد.

 

  قابل توجه دانشجویان محترم دانشگاه 

پیرو نامه شماره 50777/2 مورخ 25/08/1388 سرپرست معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مبنی بر تخصیص وامهای دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری به دانشگاه پیام نور  به استحضار می رساند دانشجویان دانشگاه  پیام نور فقط می تواننداز وام شهریه و عتبات استفاده نمایند.

به اطلاع  کلیه دانشجویان عزیز می رساند ، با توجه به ارائه تسهیلات وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم- تحقیقات و فن آوری براساس دانشگاه­های روزانه امکان ثبت وام برای دانشجویان دارای ترم بیشتر از حد مجاز تحصیلی در سیستم گلستان میسر نمی باشد.

کارشناسی تاسقف مبلغ 75000000 ریال

( سنوات مجاز تا 8 نیمسال تحصیلی )


دانشجویان محترم پس از ثبت پرونده جدید خود در پورتال دانشجویی اصل مدارک را تا پایان زمان انتخاب واحد به امور دانشجویی مرکز مربوطه تحویل نمایند و از ثبت وام به صورت دستی و یا حضوری معذوریم.

قم بلوار غدیر، روبروی بوستان غدیر دانشگاه پیام نور مرکز قم، صندوق پستی: 1515-37195 دورنگار: 32142110
Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved،
طراحی وب سایت شرکت فن آوری اطلاعات آریانیک داده