صفحه اصلي > صفحات پوسته جدید > پژوهش > کتابخانه 
کتابخانه

♥ راهنمای استفاده از کتابخانه دیجیتال دانشگاه پیام نور

 

پیشنهاد می گردد جهت آشنایی با امکانات کتابخانه دیجیتال واستفاده بهتراز آن توضیحات ذیل را به طورکامل مطالعه نمایید: 

                                                          

در اين صفحه شما دو لينك تحت عناوين «سامانه كتابخانه ديجتالي» و «سامانه مديريت كتابخانه» مشاهده مي كنيد كه جهت معرفي و شناخت بيشتر هر كدام، توضيحات لازم در ادامه ارائه مي­شود.

 در سامانه كتابخانه ديجتالي دانشگاه پيام نور به http://dlib.pnu.ac.ir حاوي بيش از صدو دوازده هزار عنوان كتاب شامل  كتب درسي انتشارات دانشگاه پيام نور، كتب لاتين و ساير كتب فارسي و عربي به صورت تمام متن مي­باشد. شما مي­توانيد با ورود نام كاربري و رمز خود به محتواي تمام متن كتب مورد نظر بالاخص منابع درسي از انتشارات دانشگاه پيام نور در حالت آن لاين دسترسي داشته باشيد. نام كاربري دانشجويان شماره دانشجويي، استاتيد شماره استادي و كاركنان شماره پرسنلي و رمز ورود تمامي گروههاي مذكور شماره ملي است.
قابل ذكر است منابع فوق قابليت دانلود نداشته و فقط به صورت آن لاين و تحت محيط وب قابل مطالعه است.

ولي سامانه مديريت كتابخانه به آدرس http://lib.pnu.ac.ir حاوي اطلاعات كتابشناختي منابع موجود در كليه كتابخانه هاي دانشگاه هاي پيام نور سراسر كشور است كه با ورود نام كاربري (شماره دانشجويي يا شماره استادي) و رمز (شماره ملي) مي توانيد به خدمات آن دسترسي داشته باشيد. در ذيل به بخشي از عمده ترين امكانات اين سامانه اشاره مي شود:

1. جستجو در منابع موجود در كتابخانه دانشگاه: (اعم از كتب فارسي، عربي، لاتين و پايان نامه هاي كارشناسي ارشد)  پرداخته و از وجود يا عدم وجود كتب مورد نظر اطلاع يافته و در صورت موجود بودن كتاب به كتابخانه دانشگاه جهت امانت گرفتن مراجعه نماييد

2. تمديد كتب امانت گرفته شده: كاربر بدون نياز به مراجعه يا تماس تفلني با كتابخانه قادر به تمديد منابعي است كه از كتابخانه امانت گرفته است. براي اين كار پس از ورود نام كاربري و رمز، در منوي «مدارك امانتي»  عناوين كتبي را كه از كتابخانه امانت گرفته ايد، مشاهده مي نماييد كه مي بايست آنها را تيك زده و با كليك روي آيكن مربوط، كتاب خود را تمديد نماييد. قابل ذكر است تمديد فقط تا 2 بار امكانپذير است.

3. رزرو كتاب: شايد براي شما پيش آمده باشد كه هر بار كه به كتابخانه مراجعه مي كنيد تا كتاب مورد نظر خود را به امانت بگيريد آن كتاب در امانت بوده لذا شما مي توانيد در اين سامانه بعد از جستجوي كتاب مورد نظرتان با كليلك روي گزينه «محلهاي نگهداري» و سپس گزينه «رزرو»  نام خود را به عنوان يكي از متقاضيان كتاب ذخيره كنيد.

4. سفارش كتاب: هر ساله كتابخانه دانشگاه از نمايشگاه بين المللي كتاب تهران يا در طي سال اقدام به خريد كتاب مي نمايد شما كاربر عزيز مي­توانيد با ارائه مشخصات كتب پيشنهادي خود، از طريق اين سامانه، كتابخانه دانشگاه را در غني تر كردن منابع ياري كنيد. بنابراين پس از ورود نام كاربري و رمز، از «منوي اصلي» گزينه «سفارشات» و درج مشخصات كتاب و ثبت نهايي، سفارش خود را به مديريت سامانه ارسال نماييد.

موارد فوق تنها بخشي از امكانات اين پايگاه مي باشد براي آشنايي بيشتر با مراجعه به اين سامانه و مطالعه «راهنما»ي آن اطلاعات بيشتري كسب مي كنيد.

     «سامانه كتابخانه ديجتالي»  http://dlib.pnu.ac.ir 

    http://lib.pnu.ac.ir    «سامانه مدیریت كتابخانه » 

قم بلوار غدیر، روبروی بوستان غدیر دانشگاه پیام نور مرکز قم، صندوق پستی: 1515-37195 دورنگار: 32142110
Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved،
طراحی وب سایت شرکت فن آوری اطلاعات آریانیک داده