صفحه اصلی     ارتباط با مسولین   نقشه سایت
منو اصلی
اوقات شرعی
اخبار > بیست و هفتم آذرماه، یادآور عروج سرخِ مجاهدی خستگی ناپذیر و عالمی ربانی، آیت اللّه مفتح، است که از پیشروان اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه بود.


  چاپ        ارسال به دوست

بیست و هفتم آذرماه، یادآور عروج سرخِ مجاهدی خستگی ناپذیر و عالمی ربانی، آیت اللّه مفتح، است که از پیشروان اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه بود.

                        شهید مفح در ۲۷ آذر ۱۳۵۸ هنگام ورود به دانشگاه تهران توسط گروه فرقان ترور شد

بیست و هفتم آذرماه، یادآور عروج سرخِ مجاهدی خستگی ناپذیر و عالمی ربانی، آیت اللّه مفتح، است که از پیشروان اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه بود.

این شهید والامقام در راه تحقق این اندیشه و آرمان بلند که از اندیشه بلند امام راحل رحمه الله برخاسته بود، تلاش های بی وقفه ای انجام داد. به پاس فعالیت های چشم گیر شهید مفتح در راه تحقق وحدت حوزه و دانشگاه لزوم ارتباط، همکاری و هم فکری این دو قشر اندیشمند، روز 27 آذر ـ که سالروز شهادت دکتر مفتح نیز می باشد ـ روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاری شده است. هم حوزه و هم دانشگاه ، جایگاه بلندی در اندیشه های علمی و رشد دادن جامعه به سوی اهداف بلند فرهنگی ،اجتماعی ، علمی و سیاسی دارند. عالمان دینی همواره در مبارزات مردم علیه ظلم به عنوان پیشگامان اصلی به قیام برخاسته بوده اند و دانشگاهیان هم به عنوان روشنفکران جامعه از افق بالاتری به جامعه نگاه می کنند و در پیشبرد اهداف جامعه نقش بسیار مهمی ایفا می نمایند . پس باید برای رفع مشکلات  این دو نهاد مقدس با وحدت و همدلی در کنار هم قرار گیرند .


١١:١٨ - 1398/09/27    /    شماره : ١٩٧٢١    /    تعداد نمایش : ١٣٦٠آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 813574
 بازدید امروز : 2225
 کل بازدید : 34322533
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.4219
دانشگاه پیام نور مرکز قم|نقشه سایت|تماس با دانشگاه|راهنمای کاربران سایت
Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved .  دانشگاه پیام نور استان قم