صفحه اصلی     ارتباط با مسولین   نقشه سایت
برنامه درسي و رعايت پيش نياز درسها

1- دانشگاه موظف است برنامه هاي درسي مصوب را اجرا نمايد و دانشجو نيز ملزم به رعايت پيش نيازهاي اعلام شده در برنامه 9 ترمه مي باشد، به هر علت عدم رعايت پيش نياز به منزله حذف درس پس نياز است، در اين مورد لازم است مركز در ابتداي شروع سال تحصيلي خصوصاً براي دانشجويان جديد الورود برنامه 9 ترمه و پيش نيازهاي لازم را ارائه نمايد.

2- براي جلوگيري از هر گونه عدم رعايت پيش نياز ضمن اعلام تذكرهاي لازم درانتهاي برگ انتخاب واحد مبني بر اينكه درصورت عدم رعايت پيش نياز، درهر زمان كه مشخص شود، درس پس نياز حذف خواهد شد

3- اگر دانشجويي درس پيش نياز را انتخاب و از آن نمره مردودي بگيرد، با نظر گروه آموزشي و بخشنامه‌هاي اعلام شده مي تواند درس پس نياز را همراه با آن انتخاب و امتحان دهد.

4- درصورت عدم قبولي دردرس پيش نياز، دانشجو موظف است، فقط همان درس مردودي را بلافاصله در ترم هاي بعدي انتخاب و تكرار نمايد و نيازي به انتخاب درس پس نياز كه از آن نمره قبولي گرفته نيست

5- در درسهاي عمومي چنانچه دانشجو از درس پيش نياز نمره مردودي بگيرد، مي تواند درس پس نياز را همزمان با آن انتخاب و بگذراند در مواردي كه در درسهاي عمومي دانشجو غيبت نمايد مي تواند در قالب تبصره ماده 10 عمل نمايد.

6- در مواردي كه دانشجو درس تطبيقي پس نياز داشته باشد كه هنوز پيش نياز را نگذرانده است عدم رعايت پيش نياز بلامانع است.

7-رعايت نظم واحدي رشته ها ضروري است و انتخاب واحد بايد مطابق سرفصل و نيز برنامه 9 ترمه انجام شود و اگر دانشجوي در يك درس مردود شود ملزم به تكرار آن درس و اخذ نمره قبولي است و نمي‌تواند بدون گذراندن آن درس دانش آموخته شود.

8- در صورتيكه دانشجو در يك درس اختياري نمره مردودي بگيرد، مي‌تواند از جدول دروس اختياري درس ديگري را انتخاب و بگذراند با اين حال نمره مردودي آن درس نيز در ميانگين ترم محاسبه مي‌شود.

9- در آخرين نيمسال تحصيلي چنانچه تعداد واحدهاي باقي مانده دانشجو در حدي است كه ميانگين كل او اجازه انتخاب تا 24 واحد درسي را مي دهد و يا تعداد واحد كمتر دارد و ميانگين كل وي اجازه انتخاب همه واحدها را مي دهد از رعايت پيش نياز معاف است.

10- در هر صورت رعايت پيش نياز درسها بجز موارد تبصره ماده 10 و ترم آخر ضروري است.

11- دانشجويان اقليت‌هاي ديني مي‌توانند دروس عمومي خود را بدون هيچ محدوديتي از بين دروس مندرج در جدول عمومي معارف اسلامي مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي انتخاب نمايند.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9201
 بازدید امروز : 1432
 کل بازدید : 37111264
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.3125
دانشگاه پیام نور مرکز قم|نقشه سایت|تماس با دانشگاه|راهنمای کاربران سایت
Copyright © 2009 Qom Payame Noor University. All rights reserved .  دانشگاه پیام نور استان قم